• 0312 354 33 31 - 0549 357 70 70
  • info@fidanpnomatik.com

Faliyet Alanlarımız

Hidrolik Üniteler

Hidrolik Ünite: Hidrolik sistemlerde sistemin ihtiyacı olan hidrolik enerjiyi temin eden kısımdır. Bir hidrolik güç ünitesi şu birimlerden meydana gelir;

Tank: hidrolik güç ünitesinin ana elemanıdır. Hidrolik akışkanın depo edildiği, dinlendirildi yerdir. Hidrolik güç ünitesini oluşturan bazı elemanlar tankın üzerinde konumlandırılmıştır.

Hidrolik Pompa: Tanktaki akışkanı sisteme gönderen ünite elemanıdır, birçok çeşidi vardır.

Motor: Hidrolik pompaya hareket veren ünite elemanıdır. Endüstriyel hidrolik sistemlerde çoğunlukla elektrik motoru kullanılırken, mobil sistemlerde içten yanmalı motor kullanılır.

Filtre: Emiş ve geri dönüş olmak üzere iki tanedir. Emiş filtresi, tanktan sisteme gönderilen hidrolik akışkanın temizlenmesi, dönüş filtresi ise sistemden tanka dönen yağın temizlenmesi için kullanılan ünite elemanıdır.

Basınç Emniyet Valfi: Bütün hidrolik sistemlerde kullanılan bir valftir. Sistemin güvenliği için basıncı emniyet sınırları içinde tutar.

Isıtıcı ve Soğutucular: Hidrolik sistemin çalıştığı yere göre ısıtıcı veya soğutucu kullanılması gerekebilir. Aşırı sıcak bir ortamda hidrolik akışkanın soğutulması için güç ünitesine soğutucu monte edilebilir. Aynı şekilde aşırı soğuk yerlerde ise bir adet ısıtıcı kullanılır.

Hidrolik akışkan seviye göstergesi: Adından da anlaşılacağı gibi tanktaki sıvı miktarını gösteren elemandır.

Hidrolik Blok: Çeşitli valflerin konumlandırıldığı bir elemandır. İçinde akışkanın geçişi için delikler vardır. Her sistem için özel olarak tasarlanır. Manifold görevi görmektedir, tankın hemen üzerindedir.